Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Bezpečnostní opatření

Pražská policie chystá v souvislosti s dnešním fotbalovým utkáním mezi Českou republikou a Skotskem bezpečnostní opatření.  

Pražská policie chystá z důvodu konání dnešního přátelského utkání ve fotbale mezi reprezentací České republiky a Skotska posílené bezpečnostní opatření. Od událostí, které se odehrály na podzim loňského roku ve Francii, přistoupila policie k zesílení bezpečnostních opatřeních při konání kulturních, společenských a sportovních akcí v metropoli. Tato zvýšená opatření se týkají i dnešního fotbalového utkání, které se odehraje od tři čtvrtě na devět večer na letenském stadionu. Navíc v souvislosti s útoky v Bruselu je toto opatření posíleno o příslušníky Armády ČR, kteří budou ve společných hlídkách s policisty. Příslušníci armády budou plnit úkoly Policie ČR, tudíž budou mít stejná oprávnění i povinnosti jako policisté.

Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stadion bude pro fanoušky otevřený od čtvrt na osm večer. 

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik desítek strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.

Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu na Letné jsou omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a využili v co největší míře městskou hromadnou dopravu. Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy.

por. Bc. Jan Daněk 24. 3. 2016

vytisknout  e-mailem