Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

BEZ HRANIC 2017

První česko-rakouské cvičení potvrdilo, že si dokážeme vypomáhat. 

Přes dvě stovky nasazených policistů, psovodi se služebními psy, antikonfliktní týmy, mobilní operační středisko, ale i policejní vrtulník byl nasazen v rámci dvoudenního cvičení s Rakouskem. Cvičení probíhalo od 19. - 20. září v příhraniční oblasti mezi Jihočeským krajem a Horním Rakouskem.

Hlavním bodem této akce byl společný zásah proti českým a rakouským fotbalovým fanouškům, kterému přihlížel i náměstek policejního prezidenta pro ekonomiku brig. gen. Petr Petřík a ředitel KŘP Jihočeského kraje plk. Luděk Procházka v rakouské obci Bad Leonfelden. Ve zbylém čase se pak policisté věnovali přeshraničnímu pronásledování vozidla, kdy použili i zastavovací pás.

„Cílem cvičení bylo především prohloubení spolupráce policejních složek obou států s důrazem na procvičení přeshraničního pronásledování, přeshraničního odvrácení nebezpečí a procvičení společného zásahu. Tento cíl jsme naplnili a těším se na další skvělou spolupráci,“ uvedl brig. gen. Petr Petřík.

Dne 1. května 2016 vstoupila v platnost Smlouva mezi Českou republikou a Rakouskou republikou, kterou se mění a doplňuje Smlouva mezi Českou republikou a Rakouskou republikou o policejní spolupráci. Bezpečnostním složkám zúčastněných zemí tak přináší celou řadu nových oprávnění, která mohou aplikovat ve vzájemné spolupráci či samostatně na výsostném území druhého státu.

Přípravou cvičení bylo na rakouské straně pověřeno Zemské policejní ředitelství Horního Rakouska, za českou stranu pověřilo Policejní prezidium ČR Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje.

Děkujeme všem policistům, figurantům a dalším účastníkům za skvěle odvedenou práci.

21. září 2017
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí
Policejní prezidium ČR
 

vytisknout  e-mailem