Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Během jednoho dne jsme vyjížděli ke dvěma nehodám s vlakem

ZLÍNSKO: Mladý řidič vyvázl jen s lehkým zraněním. 

Zlínští dopravní policisté vyjížděli ve čtvrtek během dne hned ke dvěma dopravním nehodám vozidla s vlakem. První nehoda se stala krátce před polednem ve Vizovicích, druhá o půl desáté večer ve Zlíně.

Večerní dopravní nehoda se stala na železničním přejezdu na třídě Tomáše Bati s místní komunikací ulice Příční. Dvacetiletý řidič osobního vozidla Daewoo Lanos, jedoucí od Otrokovic, při odbočování na železniční přejezd nerespektoval světelné zabezpečení a vjel na  přejezd v době, kdy ve směru od Vizovic přijížděl nákladní vlak. Mladý řidič nestihl přes přejezd přejet včas. Měl však obrovské štěstí, neboť lokomotiva soupravy nákladního vlaku narazila do jeho vozidla jen do zadní části karoserie. Náraz byl však tak silný, že osobní vozidlo skončilo až na schodech zdejšího nákupního centra.

Na místě zasahovali hasiči i záchranáři. Ti převezli mladého řidiče osobního vozidla do nemocnice k ošetření. Mladík utrpěl jen lehké zranění. Další osoby zraněny nebyly. Policisté u řidiče i strojvedoucího provedli orientační dechovou zkoušku. U obou byla s negativním výsledkem. Škoda vznikla pouze na vozidle, a to ve výši dvacet tisíc korun.

Po dobu šetření byl železniční přejezd pro vozidla neprůjezdný.

21. dubna 2017, por. Mgr. Lucie Javoříková

vytisknout  e-mailem