Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE - Na hradě Pecka spadla žena z hradeb

JIČÍNSKO - Mladá žena spadla ze 13 metrů a pád nepřežila. 

PeckaHrad Pecka/ Foto Policie ČR

AKTUALIZACE ze dne 13. 10. 2017
Ve čtvrtek 12. října jičínští kriminalisté odložili případ úmrtí pětadvacetileté ženy v důsledku pádu ze střechy hradu Pecka. Na základě výsledků provedeného šetření nebyly zjištěny žádné skutečnosti, že by se na její smrti podílela další osoba. Ve věci se tudíž nejedná o podezření z trestného činu. Výsledky provedené soudní pitvy potvrdily, že mladá žena byla v době nešťastného pádu pod vlivem alkoholu.

nprap. Aleš Brendl
13. října 2017, 13:15

----------------------------------------------------------------------------------------------

AKTUALIZACE ze dne 28. srpna 2017
V současné době jsou v předmětné události zahájeny úkony v trestním řízení pro trestný čin úmrtí bez dosud stanovené právní kvalifikace. Ze strany Policie ČR probíhá šetření a rovněž se čeká na výsledky soudní pitvy, která mimo jiné odpoví na otázku, zda byla mladá žena v době tragického pádu pod vlivem alkoholu či nikoliv. Do současné chvíle nebyla žádná osoba za smrt ženy obviněna.

Výsledkem dosavadního provedeného šetření je pravděpodobné, že pětadvacetiletá žena cizí státní příslušnosti měla využít hradeb hradu Pecka, přes které vystoupala ke střeše zastřešeného křídla hradu. Následně měla přelézt na samotnou střechu, po které se měla dostat až k samotnému hřebeni střechy, kde měla setrvat nějakou dobu. Při následném slézání zpět na hradby měla mladá žena uklouznout po vlhké střešní krytině a zřítit se dolů na betonovou plochu hradního nádvoří. V důsledku pádu měla poškozená utrpět zranění neslučitelná se životem, kterým na místě i přes okamžitou první pomoc podlehla.

nprap. Aleš Brendl
28. srpna 2018, 14:20

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Dnes (neděle 27.8.2017) v ranních hodinách došlo ke tragické události na hradě Pecka, při níž vyhasl život mladé cizinky. Mimo návštěvní hodiny, kolem šesté hodiny ráno, spadla z výšky přibližně 13 metrů mladá 26letá žena. Ačkoli se jí ihned další svědci pokoušeli poskytnout první pomoc, na místo přilétl i vrtulník ZZS, tak už jí už nebylo pomoci a na následky pádu zemřela.

Policie na místo tragické události vyslala výjezdovou skupinu a všechny okolnosti, za kterých k pádu došlo, vyšetřuje. Zda byla žena v době pádu pod vlivem alkoholu, objasní až nařízená pitva. Už nyní je ale jasné, že se žena pohybovala v místech, kam je veřejnosti vstup zakázán.

por. Mgr. Eva Prachařová
27.8.2017 v 13:55

Odkazy do noveho okna

Pecka

Pád z hradeb 27.8.2017 

Detailní náhled

Pecka

Pád z hradeb 27.8.2017 

Detailní náhled

Pecka

Pád z hradeb 27.8.2017 

Detailní náhled

Pecka

Pád z hradeb 27.8.2017 

Detailní náhled

Pecka

Pád z hradeb 27.8.2017 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem