Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

51. Mezinárodní filmový festival

KARLOVARSKO – Jsme v ulicích.  

Jednapadesátiletý ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech odstartoval v pátek 1. 7. 2016.

Policisté v uniformách i v civilu se budou během celého filmového festivalu pohybovat v ulicích.

Návštěvníkům festivalu bude k dispozici také mobilní komunikační a informační centrum Policie České republiky a Městské policie Karlovy Vary. Osádka komunikačního centra je složena z policisty, městského strážníka a policejního tlumočníka. Každoročně lidem pomáhají se stovkami různých otázek např. na cestu, kde jsou kina, obchody, nádraží, pošta, bankomaty …. Pokud si bude chtít kdokoli ověřit, že není pod vlivem alkoholu a chtěl by řídit vozidlo, jsou policisté připraveni s ním provést orientační dechovou zkoušku. Policisté také myslí na psy. Mají pro ně připravenou misku s vodou, aby se mohli při procházení centrem Karlových Varů také občerstvit.  

Mobilní centrum bude po celou dobu festivalu v provozu denně od 10:00 hodin do 19:00 hodin. Společná hlídka střídá tři lokality: pěší třída T. G. Masaryka, před hotelem Thermal a na Divadelním náměstí.

sobota 2. 7. 2016

I když počasí moc nepřálo a byly vydatné přeháňky, tak se první den na mobilní komunikační centrum, které se pohybovalo v centru dení filmového festivalu, obrátilo na 90 turistů. Většinou potřebovali vědět, jak se dostat na autobus, do hotelu, do restaurace, či kde je bankomat. Jeden korejský průvodce se byl dokonce zeptat, kde najde hotel, kam právě vede skupinu hostů. Celkem 5 psů využilo pítka a osvěžilo se při procházce městem.

Tři muži ve večerních hodinách v centru Karlových Varů vnikli za užití násilí do uzavřené prodejny potravin a odcizit 7 lahví různého alkoholu v hodnotě přes 2 300 Kč. Všichni tři podezřelí byli na místě zadrženi policejní hlídkou a následně jim bylo sděleno podezření z krádeže.

neděle 3. 7. 2016 

Necelých 200 návštěvníku MFF se obrátilo na mobilní komunikační centrum s dotazy na cestu, hotel, či různé obcody nebo restaurace. Některé dotazy bývají úsměvné. Pravděpodobně francouzská skupina dívek se ptala, kde jsou lázně. Když jim bylo sděleno, že Karlovy Vary jsou lázně, že musejí svůj dotaz více upřesnit, velmi je to pobavilo a po chvice radění, upřesnily dotaz na Lázně V. Měly štěstí, protože Lázně V.  byly několik destítek metrů od právě stojících policistů.

Karlovarští policisté také během dne řešili odcizený mobilní telefon, ztrátu peněženky nebo také rušení veřejného pořádku.

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová
2. 7. 2016


4. 7. až 8. 7. 2016

Každý den se během festivalového týdne návštěvníci obraceli na policisty a strážníky v mobilním informačním centru se stovkami dotazů například na cestu, bankomaty, restaurace, hotely nebo různé památky. Pro jednoduší zorientování v lázeňské části města jim policisté a strážníci rozdávali mapy. V hojném počtu se vzorní řidiči přišli také otestovat k mobilnímu informačnímu centru předtím, než usednou za volant, zda ještě po festivalové noci nejsou pod vlivem alkoholu. Také několikrát návštěvníci se svými čtyřnohými miláčky využili občerstvení v podobě vody, která pro ně byla v mobilním informačním centru každý den připravena.

 

O státním svátku dne 5. 6. 2016 se na policisty a strážníky v mobilním informačním centru obrátila s žádostí o pomoc žena, která měla problémy se zády. Policisté jí na místo přivolali rychlou záchrannou službu, která si jí převzala do péče.

Ve stejný den se na policisty a strážníky obrátil s prosbou o pomoc také i průvodce z Indie, který v lázeňské části města ztratil svou skupinku indických návštěvníků festivalu. Po krátkém pátraní se opět všichni sešli a mohli si dále užívat 51. MFF.

Dopravně bezpečností akce z 5. 6. na 6. 6. 2016

Z 5. 6. na 6. 6. 2016 od 21:30 hodin do 4:00 hodin v rámci dopravně bezpečností akce zabezpečovali policisté také dohled nad dopravní situací v lázeňské části města. Během noční akce policisté zkontrolovali přes 60 vozidel a zjistili 10 dopravních přestupků. Řidiči nebyli připoutáni bezpečnostním pásem nebo měli nevyhovující technický stav vozidla. Dva řidiči dokonce řídili svá vozidla pod vlivem návykových látek. Také chodci nebo cyklisté se dopustili dopravního přestupku.

O druhém státním svátku během 51. MFF dne 6. 6. 2016 se na policisty a strážníky v mobilním informačním centru obrátili chlapec a dívka německé národnosti, že se ztratili svým prarodičům. Policisté po jejich prarodičích začali ihned pátrat. Vše dobře dopadlo a prarodiče si svá vnoučata během krátké chvíle vyzvedli v mobilním informačním centru.

Karlovarští policisté průběh 51. MFF hodnotí jako rušnější oproti předešlému ročníku. Během festivalu řešili jen v lázeňské části města poblíž festivalových stanů kolem 30 přestupků zejména majetkového charakteru, ale také například výtržnosti nebo rušení nočního klidu. Policisté prošetřovali také 11 trestných činů, kdy se nejčastěji jednalo o krádeže, zatajení věci nebo výtržnictví.

Z velké části na krádežích nebo zatajeních věci měli podíl i samotní poškození návštěvnici festivalu, kteří si na své věci nedávali dostatečný pozor a ponechávali je odložené bez dozoru.

nprap. Kateřina Krejčí
9. 7. 2016

vytisknout  e-mailem